Main Page English Slovensky

Úvod
Technické parametre LS1
Technické parametre LS1m
Návod (nové okno)
Galéria
Referencie, odkazy
Osvetľovač LS1, LS1m

Osvetľovač je primárne určený ako čelové svetlo a pre statické osvetľovanie pracovných priestorov.

Na prilbe

Mechanická konštrukcia je robustná a chemicky odolná (použité materiály: eloxovaný dural, nerezový plech, nerezové skrutky a matice, plexisklo (akrylát), chemicky odolný a vysoko ohybný kábel, silikónové tesnenie).

Na stole

Osvetľovač je možné prevádzkovať v prašnom prostredí, je odolný a prevádzkovateľný v striekajúcej vode a 1m pod hladinou vody.

Vo vode

Ako zdroj svetla sú použité dve najmodernejšie LED Cree XR-E R2 (Cree MC-E M pre LS1m) s účinnosťou >100 lm/W a sú riadené vlastnými meničmi s vysokou účinnosťou.

Cree XLamp 7090 XR-E Series LED Cree XLamp MC-E White LED

Jedna LED má optický kolimátor pre osvetľovanie do diaľky (15°) a druhá LED má kolimátor pre osvetľovanie so širším svetelným kužeľom (45°). Systém ovládania umožňuje nastavovať intenzitu osvetlenia a pomer intenzít svetelných kužeľov.

Svetelné kužele

Elektronická časť obsahuje vlastný mikropočítač, čo zabezpečuje vysokú flexibilitu elektroniky osvetľovača s možnosťou zmeny ovládania a pridávania funkcií (napr. sledovanie a indikácia stavu akumulátorov – meraním napätia, počítaním kapacity (Ah), meranie teploty,...)

Mikropočítač

Ovládanie svietidla je pomocou dvoch tlačidiel.

Dve tlačidlá